آموزش وردپرس
خانه / تغذیه کودک / نکات مهم درباره گرم کردن غذای کودک

نکات مهم درباره گرم کردن غذای کودک

برای گرم کردن غذای کودک چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

گرم کردن غذای کودک بسیار ساده به نظر می آید ، ولی رعایت کردن برخی از قوانین برای گرم کردن غذای کودک الزامی می باشد ؛ این امر به خاطر این است كه در غذای نیمه گرم، باکتری ها به راحتی رشد و زاد و ولد میکنند. مخصوصا غذایی که بدون در پوش در هوای گرم آشپز خانه قرار بگیرد و چندین بار هم گرم شود باکتری ها به سرعت رشد و زاد و ولد می کنند.

نکات مهم درباره گرم کردن غذای کودک - قصر کودک

نکاتی مهم که در رابطه با گرم کردن غذای کودک

* غذا را بیش از یك بار گرم نكنید ؛ چرا كه غیر بهداشتی شده و مصرف آن خطرناك می شود.

* اگر غذای كودك را به مقدار زیاد درست كرده اید، هنگام گرم كردن به مقدار نیاز در یك قابلمه بریزید و گرم كنید، سپس باقی ماندۀ غذا را بسته بندی كرده ، در یخچال قرار دهید. اگر هنوز هم كودك شما گرسنه به نظر می رسد، دوباره مقدار كمی از غذا را گرم كنید و باقی مانده آن را در یخچال بگذارید…

* مقدار كمی از غذای كودك را در یك ظرف ضدعفونی شده و مقاوم در برابر گرما ، كه در آن رابا یك نعلبكی یا بشقاب كوچك بسته اید و داخل یك قابلمۀ كوچك، كه تا نصف از آب جوش پر شده قرار داده اید ،گرم كنید . یا این كهبا قاشق مقدار بیشتری از غذا را مستقیماً داخل قابلمه بریزید ، در آن را ببندید و آن را گرم كنید.

* مطمئن شوید كه تمام قسمت های غذا گرم و داغ شده اند تا همۀ باكتری ها از بین رفته باشند . بهتر است غذا با دمای ۷۰ درجه سانتیگراد ، حداقل ۲ دقیقه داغ شود. پس از گرم شدن بگذارید غذا خود به خود سرد شود و قبل از دادن آن به كودك ، دمای غذا را امتحان كنید.

 

منبع: نینیسایت – نکات مهم درباره گرم کردن غذای کودک

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *