آموزش وردپرس
خانه / بارداری و زایمان / آمادگی برای ورود نوزاد / نکاتی برای پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها

نکاتی برای پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها

پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها چه نکاتی را باید رعایت کنند؟

آیا اعتقادی به عشق در نگاه اول دارید؟ این همان چیزی است كه بعد از دیدن نوه تان ،برایتان اتفاق می افتد. با اولین گریه او، شما را به این فكر  فرو میبرد  كه چه معجزاتی در جهان آفرینش وجود دارد.

نکاتی برای پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها - قصر کودک

همین احساس، اولین رابطه عاطفی دو طرفه بین شما را شكل می دهد و چنانچه بعدها هم با او در تماس باشید خواهید دید كه نسبت به  پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها ی دیگر چقدر بیشتر نسبت به نوه تان (و او به شما) احساس دارید.

پدر بزرگ ها و مادر بزرگ ها پیش از رفتن به بیمارستان یك نكته را به خاطر داشته باشید: حالا نوبت مادر است كه بیشترین سهم را از كودك داشته باشد،به خصوص كه شیر دادن این امكان را بیشتر می كند.بنابراین عجله نكنید و سعی كنید دختر یا عروستان را درك كنید. آنچه مادر در این مرحله از شما انتظار دارد،كمك در زمینه های دیگر،مانند رسیدگی به غذا و یا نظافت خانواده است. ممكن است سخت باشد كه حالا خودتان را كمی دور نگه دارید اما خیلی زود نوبت یه شما می رسد و مادر حتی با خوشحالی كودك را به شما می سپارد تا در بغل شما آرامش پیدا كند.

اگر شرایط زندگی به صورتی است كه نمیتوانید نزدیك نوه تان باشید،از مادرش بخواهید عكس شما را به او نشان دهد.بچه ها از دیدن چهره خیلی لذت می برند و این باعث می شود همیشه از شما خاطره خوشایندی در ذهنش داشته باشد. كار دیگری كه می توانید بكنید این است كه یك  روسری یا هر لباسی كه دارید و عطری دارد كه همیشه استفاده میكنید ،در دسترسش بگذارید. هر زمان كه او شما را ببیند ،بوی لباسی كه به تن دارید او را به یاد خاطره ای كه از عطر مربوط به شما دارد می اندازد.یك كار جالب دیگر این است كه یك سی دی یا نوار كه با لالائی با صدای خودتان و آهنگ های مخصوص كودكان پر شده برایش بفرستید و هر وقت تلفنی با او صحبت می كنید یا از نزدیك او را دیدید برایش آنها را زمزمه كنید. این باعث می شود او شما را یك دوست “خاص” بداند كه از بقیه دوستانش متفاوت است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *