آموزش وردپرس
خانه / شیر خوار / زندگی شما پس از ورود نوزاد / ماندن در خانه آسان است یا مشکل؟

ماندن در خانه آسان است یا مشکل؟

آیا ماندن در خانه را بعد از ورود نوزاد مشکل میدانید یا آسان؟

پاسخ کاملا واضح است: “مشکل” . ماندن در خانه می‌تواند جالب، ارزشمند، رضایت‌بخش و حتی سرگرم‌كننده باشد، ولی مطمعنا به راحتی قدم زدن در داخل پارك نیست. دردسر‌های روزمره‌ ای که به بچه و خانه مربوط میشود و همچنین كارهای سخت روزمره خود می‌تواند لذت این كار را از بین ببرد. و فراتر از این‌ها انزوا است. اگر در ارتباط برقرار کردن با دیگر والدین و ملحق شدن به گروه‌ها و حفظ کردن رابطه با همكاران قدیمی ناتوان باشید، ممكن است در اتاق نشیمن خانه‌تان برای همیشه تنها بمانید.

ماندن در خانه آسان است یا مشکل؟ - قصر کودک

همچنین حفظ اعتماد به نفس در جامعه‌ای كه لزوماٌ ارزشی برای خانه‌داران قائل نمی‌شود – مخصوصاٌ اگر این ‌كار به معنای ترك كار و حرفه باشد – كار دشواری ا‌ست. همچنین والدین خانه‌دار وقتی كه می‌گویند فقط پدر یا مادر هستند، ممكن است با واكنش‌های منفی روبرو شوند.

ماندن در خانه در حالی كه همسرتان كار می‌كند، می‌تواند فشار زیادی بر رابطه‌شما وارد كند. در آن حین كه دارید با نقش جدید خود سازگار می شوید، ممكن است با دیدن همسرتان كه هر روز از در خانه بیرون می‌زند احساس خشم و ناراحتی كنید.

این فداكاری ضروری اقتصادی به قیمت زندگی وابسته به یك منبع درآمد همیشه آسان نیست. وقتی به زور دخل و خرج خود را میزان می كنید، دیدن بهترین دوست‌تان در لباس یا اتومبیلی جدید سخت خواهد بود. در این شرایط باید تمامی دیگر مزایایی را كه به دست می‌آورید در نظر داشته باشید و به یاد داشته باشید كه نباید همواره به مسائل اقتصادی اندیشید.

چالشی دیگر : خواه ناخواه، شما به عنوان یك مراقب دائمی مجبورید خود را در قالب الگویی برای كودكان‌تان بیازمایید. به گفته‌ی مارجی جانسون، مسئول امورمالی شبكه‌ی خانه و خانواده «رفتار كودك شما آینه‌ای پیش‌روی ضعف‌هایتان می‌گذارد. مشاهده‌ی واكنش‌های آنها و نحوه‌ی یادگیری‌شان از شما محركی ا‌ست برای این كه خود را از هر لحاظ بهبود بخشید.» این‌كار همچنین می‌تواند شدیدا استرس‌زا باشد.

لیكن علی رغم این كه برخی روزها ممكن است مملو از مرتب كردن ریخت ‌و پاش‌ها، عوض كردن پوشك، میانجی‌گری در دعواها، و به این سو آن سو دویدن برای انجام كارها باشد، روزی دیگر ممكن است پر از لذت و رضایت باشد. معمولاٌ این شمایید كه شاهد یادگیری چیز جدیدی در فرزندتان هستید، و شانس بیشتری برای سهیم‌شدن در شرایط ویژه و خاطرات خوب و بد خواهید داشت.

به گفته‌ی ژانت لرنر، زن خانه‌داری با دو بچه، «برخی اوقات وقتی بچه‌های شما روز خوبی را سپری می‌كنند، شما نیز روز خوبی را می‌گذرانید و با خود می‌اندیشید كه “وای، چه راحته”. روزهای دیگر به این سادگی نخواهند بود – ولی اگر به انتخاب خود خانه‌دار شده‌اید، از این كه می‌دانید آنچه را كه برای خود و خانواده‌تان انجام می‌دهید بهترین است، خرسند خواهید بود».

 

منبع: نینی سایت: ماندن در خانه بعد از ورود نوزاد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *