آموزش وردپرس
خانه / شیر خوار / رشد و رفتار / زمان پستانک دادن به نوزاد توسط والدین

زمان پستانک دادن به نوزاد توسط والدین

آیا پستانک دادن به نوزاد زمان خاصی دارد؟

زمان پستانک دادن به نوزاد بستگی به خود شما و نوزادتان دارد. چیزی که نوزادان از آن خوششان می آید  مكیدن می باشد. از نوزادان در داخل رحم مادر می توان موقعی که درحال مكیدن شصت خود هستند عكس گرفت. اما بیشتر نوزادان با خوردن شیر و با حركت گهواره هیچ مشکلی ندارند و راضی هستند و هیچوقت به پستانک خوردن نیازی نخواهند داشت.

زمان پستانک دادن به نوزاد توسط والدین - قصر کودک

نوزادی كه به نظر می رسد تمایل داشته باشد بلافاصله پس از خوردن شیر مجدداً پستان بگیرد (البته در صورتی كه حداقل به مدت ۱۰ دقیقه صدای بلعیدن شیر شنیده شود و مطمئن باشید كه سیر است) یا یك شیشه دیگر را مصرف كند ممكن است احتیاج به مكیدن چیز دیگری داشته باشد. چنین نوزادی با پستانك راضی خواهد شد. پستانک دادن به نوزاد به نوزاد (در صورتیكه شما آگاهانه تشخیص می دهید كه به نفع اوست نه به نفع خودتان!) اشكالی ندارد ولی نباید جایگزین شیر دادن و نوازش كردن نوزاد شود. بعضی از والدین از تصور اینكه یك كودك ۳ ساله با پستانک دور خانه راه برود خوششان نمی آید. ولی در صورتیكه شما آگاهانه تصمیم گیری كنید و فقط وقتی كه نوزادتان واقعاً به پستانك احتیاج دارد، در اختیارش قرار دهید، بعید است كه وابستگی شدید به آن پیدا كند.

وسیله ای اضافی برای نوزادانی كه زودتر از موقع بدنیا می آیند: اگر نوزاد شما زودتر از موقع دنیا آمده است ممكن است پستانک به نحو غیر منتظره ای برایش سودمند باشد. بعضی از تحقیقات نشان می دهند كه نوزادان نارس كه پستانك می مكند بهتر رشد می كنند.

 

آیا اسـتفاده از پستانک دركودكـی كه با شیر مادر تغذیه می شود ذهن او را مشوش می كند؟

اگر نوازد را با شیر مادر تغذیه می كنید بهتر است از پستانک دادن به نوزاد خود اجتناب ورزید تا وقتیكه نوزاد یاد بگیرد كه خوب به سینه بچسبد و آنرا بمكد و شیر شما نیز كافی باشد. از آنجائیكه پایه پستانک از سینه شما باریكتر است اگر نوزاد قبل از عادت كافی به سینه مادر پستانک بمكد ممكن است ذهنش مشوش شود.

 

آیا استفاده از پستانک با تكامل دندانها تداخل عمل دارد؟

احتمال آنكه كودك شما آنقدر پستانك بمكد تا تكامل صحیح دندانهایش را مورد تهدید قرار دهد بسیار كم است زیرا دندانهای دائم معمولا تا حدود ۵-۶ سالگی ظاهر نمی شوند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *