آموزش وردپرس
خانه / والدین / پدران / بارداری هفته به هفته برای پدران / راهنمای ماه اول بارداری برای پدران

راهنمای ماه اول بارداری برای پدران

کارهایی که پدران در ماه اول بارداری باید انجام بدهند

در ماه اول بارداری شریک زندگیتان میخواهد در معرض یک سری تغییرات به نسبت بزرگ روحی و جسمی قرار بگیرد. در این صورت همسرتان در این مدت به شما به عنوان یک پدر نیاز دارد و شما باید اورا یاری کنید و مانند یک ماساژور، مشاور و کیسه پانچ برای او عمل کنید. این کار برای شما مردان کمی سخت است اما برای این که به شما بتوانیم کمک کنیم تا مسیر خود را در این ماه بدرستی ادامه دهید سه نکته کوچک وجود دارد که این نکات در ماه اول بارداری میتواند هم همسرتان را خوشحال کند و هم امتیازات مثبتی برای شما به همراه داشته باشد.

راهنمای ماه اول بارداری برای پدران - قصر کودک

حرف مادر

ساده است اما برای اطمینان ارزش اشاره کردن را دارد. اگر شما با شریک زندگیان توافق کرده اید که راجع به این خبر بزرگ، تا ۳ ماه اول  به کسی چیزی نگویید ، سعی کنید آن را در مقابل همسر خود، مادر خود و رئیس خود بروز ندهید.

هیچ خبری مانند خبر بارداری پخش نمی‌شود، مخصوصاً هنگامی که کسی با یک جعبه شیرینی به خانه شما می‌آید و به شما تبریک می‌گوید.

 

زمان آزمایش

هیچ اشتباهی نکنید: عکس‌العمل شما به نتیجه مثبت تست بارداری در دهه‌های آینده به خاطر سپرده می‌شود، بارها نقل قول می‌شود و دوباره به شما برخواهد گشت.

به خاطر عشق به خدا اجازه ندهید در آن لحظه هیچ ترس یا اضطرابی را که احساس می‌کنید در قالب کلمات بیان کنید.اگر احساس می‌کنید که حالت تهوع دارید و حالتان دگرگون شده است، آن را پیش خود نگه دارید و اجازه دهید لحظات اولیه بگذرند و بعداً به او بگویید.

خیلی قریب به اتفاق است که شما خود حالت عادی داشته باشد و با پدر شدن خود راحت برخورد کنید، بدلیل اینکه پتانسیل این را دارید که سرتان برای یک یا دو ثانیه آشفته شود و بهم بریزد، ولی مثبت و گرم رفتار کنید، احتمالا او دو برابر شما ترسیده است و آخرین چیزی که به آن نیاز دارد صدای فریاد شماست که می‌گوید: “ای وای”.به‌علاوه زمان زیادی برای نگران شدن دارید، فقط از آن لحظه لذت ببرید.

 

لحظات زحمت

شگف‌آور است که چقدر آسان می‌توانید نگرانی خود را به یک ترس کورکورانه تبدیل کنید، زمانی که در حال انتظار هستید.

در ماه اول بارداری یکی از مواردی که باید در آن به شدت آرام و خونسرد باشید به هنگام خونریزی و لکه‌بینی واژینال می‌باشد. حدود ۲۵ درصد از زنان باردار در سه ماهه اول از خونریزی رنج می‌برند، اما بیشی از نیمی از آن‌ها در تمام مدت در مسیر وضع حمل برای به دنیا آوردن کودکی سالم قرار دارند.

خون‌ریزی لزوماً به معنی سقط جنین نیست و لزوماً به این معنی نیست که در مجموع مشکلی وجود دارد. در بسیاری از موارد هیچ راهی برای جلوگیری از خون‌ریزی وجود ندارد، هنگامی که همسر شما در دوران قاعدگی می‌باشد، هورمون‌هایی که سیکل قاعدگی را کنترل می‌کنند می‌توانند علت خون‌ریزی باشند.

یک توضیح دیگر  می‌تواند خون‌ریزی لانه‌گزینی باشد. هنگامی که تخم‌های بارور شده خود را به دیواره‌های رحم متصل می‌کنند، باعث ظاهر شدن لکه‌های خون در لباس همسر شما می‌شود.

در این مرحله، فریاد “خون..خون”، “اینجا خون هست”  شنیده می‌شود.همسر شما از شدت ترس مانند سنگ می‌شود و حضور آرام و  اطمینان بخش  شما به او کمک خواهد کرد.

اگر همسر شما تجربه هر سطحی از خون‌ریزی را در هر مرحله از بارداری دارد، کاری که باید انجام دهید این است که رک و بی پرده به ماما، دکتر یا بیمارستان تماس بگیرید و بخواهید که او را معاینه کنند.

 

 

منبع: Pregnancy For Men/Mark Woods  – راهنمای ماه اول بارداری برای پدران

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *