آموزش وردپرس
خانه / پیش از بارداری / آمادگی برای بارداری / تجربه کردن بارداری سالم و بدون نقص

تجربه کردن بارداری سالم و بدون نقص

بارداری سالم و بدون نقص را تجربه کنید

در جهان، سالیانه تعدادی از کودکان که متولد می شوند، نقص دارند و یا اینکه نقص مادرزادی دارند. شصت درصد از نوزادانی که با نقص متولد می شوند، دلیل ناشناخته ای داشته و نمیتوان دلیل نقص را فهمید. یک سری فاکتور وجود دارد که زوجین می توانند با رعایت کردن این فاکتورها یک بارداری سالم و بدون نقص داشته باشند و یا اگر هم قرار باشد که نوزادی با نقص متولد شود، این نقص ها را تا حد امکان کاهش دهند.

هشدارها و آموزش اولین گام به منظور جلوگیری از نقائص هنگام تولد است. گام فوری و ضروری در حین هشدارها برداشته می شوند و آموزش، اقدام و حرکت به موقع را در بر خواهد داشت. کارهایی وجود دارند که شما با انجام آنها می توانید یک بارداری سالم و نوزادی سالم را برای خود به ارمغان آورید.

رعایت بعضی از آنها ممکن است برای شما چالش برانگیز باشد و علت آن این است که ممکن است شما را وادار کند تا عادات خود را در حین بارداری ترک کنید. اما ترک کردن و شکستن عادات، به تاثیری که در بارداری شما ایجاد می کند ارزش دارد.

تجربه کردن بارداری سالم و بدون نقص - قصر کودک

چنانچه تصمیم دارید باردار شوید و فرد جدیدی را به خانواده خود اضافه کنید، راهنمایی هایی وجود دارد که می توانید برای ممانعت از نقص هنگام تولد از آنها استفاده کنید:

۱- در درجه نخست و قبل از هر چیز، حفظ سلامت بارداری است. خوردن وعده های غذایی متعادل و تغذیه مناسب، مصرف روزانه مولتی ویتامین که شامل ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک است.

۲- اگر از نظر مقاربت جنسی فعال هستید، احتمال بارداری در شما بالا است. بنابراین مصرف روزانه مولتی ویتامین هایی که حاوی ۴۰۰ میکروگرم اسید فولیک یا ویتامین ب ضروری است به شما توصیه می شود.

۳- از انجام کارهایی که منجر به نقص هنگام تولد می شود خودداری کنید. این کارها عبارتند از: مصرف الکل، تنباکو، کافئین و مواد مخدر.

۴- یک متخصص زنان و زایمان مناسب در نظر بگیرید و از تستهای قبل و بعد از بارداری غافل نشوید.

۵- در خصوص مشاوره ژنتیکی و غربالگری نقص هنگام تولد با متخصص مربوطه مشورت کنید. بویژه اگر در تاریخچه خانوادگی شما سابقه نقص مادرزادی و نقائص هنگام تولد وجود دارد یا سن شما بیشتر از ۳۵ سال است.

 

منبع: نینی سایت – تجربه کردن بارداری سالم و بدون نقص

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *