آموزش وردپرس
خانه / پیش از بارداری / آمادگی برای بارداری / افزایش قدرت باروری با قرص ضد بارداری

افزایش قدرت باروری با قرص ضد بارداری

آیا خوردن قرص های ضد بارداری باعث افزایش قدرت باروری می شود؟

اگر قرصهای ضد بارداری را برای افزایش قدرت باروری استفاده میکنید، یا اینکه خوردن قرص های ضد باردار شدن را به امید باردار شدن قطع کرده اید، از دیدن یک نشانه مثبت در تست های بارداری خانگی آن هم خیلی سریع، متعجب نشوید. مطالعات جدید نشان داده است، زنانی که حداقل پنج سال از قرصهای ضدبارداری استفاده کرده اند، میتوانند سریعاً بعد از نخوردن قرصهای ضد بارداری باردار شوند.

افزایش قدرت باروری با قرص ضد بارداری - قصر کودک

تحقیقات نشان داده است، خانمهایی که مدت طولانی تری از این قرصها استفاده کرده اند، ۶ ماه تا ۱ سال زمان می برد تا پس از متوقف کردن قرصها باردار شوند. ( قرصهای ضد بارداری در برابر عوارضی مانند اندومتریوز که می تواند بارداری را سخت تر کند جلوگیری می کند)
تحقیقات اخیر، نشان می دهد که مصرف قرصهای ضدبارداری تاخیری در باردار شدن پس از متوقف کردن این قرصها ایجاد نمی کند. در حقیقت می توان گفت این یک افسانه قدیمی است که زنان پس از مصرف قرصهای ضدبارداری زمان بیشتری برای باردار شدن لازم دارند. پس از خوردن آخرین قرص، سطح هورمونها به سرعت کاهش پیدا می کند و به خانمها اجازه می دهد به سطح باروری طبیعی خود برگشته و در قدرت باروری آنها در آینده تاثیری نمی گذارد.
یافته های جدید مزایای دیگر استفاده از قرصهای ضدبارداری را کشف کردند. جلوگیری از عفونت های لگنی، کاهش خطر سرطا تخمدان، آندومتر و کم خونی ( خانمهایی که قرص مصرف می کنند قاعدگی سبک تری داشته و آهن کمتری از بدن آنها خارج می شود)
چنانچه پس از مصرف قرصها تصمیم گرفته اید برای بارداری اقدام کنید قبل از آن خوردن ویتامین های دوران بارداری را حداقل به مدت یکماه شروع کنید. این کار خطر نقص جنین را کاهش می دهد.
زوجهایی که به مدت یک سال است که برای بارداری تلاش می کنند اما موفق نشده اند، باید برای مشاوره و ارزیابی به متخصص مراجعه کنند. آنها به هر دلیلی مثل کم بودن تعداد اسپرم، آسیب لوله های رحمی یا ناباروری پیشین نیاز دارند تا مورد معاینه قرار بگیرند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *